Audio Video Show 2022 w Warszawie za nami

Wystawa Audio Video Show 2022 w Warszawie za nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy na odwiedzili, klientom oraz fanom marki.

Słuchacze

Do ostatnich minut w niedzielę gościliśmy słuchaczy, którzy z ciężkim sercem nas opuszczali. Jest dla nas olbrzymią radości i nagrodą, gdy ktoś słucha muzyki na naszym sprzęcie i jest tak bardzo emocjonalnie zaangażowany w odbiór. To co przyświecało mi już blisko 10 lat temu w wyborze nazwy dla marki – Closer > Bliżej – kolumny dzięki, którym jesteś bliżej muzyki, jest nadal, a może nawet bardziej niż wtedy aktualne. Będąc z boku głównych nurtów audio, trzymamy się tego, co mnie tak bardzo zafrapowało – głośniki szerokopasmowe. Mamy szczęście współpracować z rodzinną manufakturą Katy Fertin z Francji. Z kolei fascynacja drewnem i moja obsesja, by nie chodzić wytartymi szlakami, prowadzi do tworzenia jak najlepszych warunków dla pracy doskonałych głośników EMS – czytaj obudów głośnikowych.

Do tego dochodzi elektronika, której twórcą jest inny maniak głośników szerokopasmowych oraz analogowego dźwięku. Razem poukładane, spięte w jeden system daje efekty, które nam się bardzo podobają, ale… sądząc po reakcjach gości na tegorocznym AVS nie tylko nam.

Chcieliśmy się w tym roku wystawiać na Stadionie Narodowym z większymi kolumnami, ale ponieważ nie udało się zdobyć odpowiedniego pomieszczenia, postanowiliśmy stworzyć w Sobieskim taki pokój, jaki chciałoby się mieć w domu, albo taki jaki większość słuchaczy w rzeczywistości może na potrzeby słuchania muzyki w domu zaadaptować. Dwadzieścia kilka metrów kwadratowych to jak w sam raz. Największym problem zawsze jest wysokość. Niskie pomieszczenia brzmią gorzej niż wysokie, ale cóż rzeczywistość jest taka, że luksus wysokich pokoi to stare kamienice.

Zestaw audio Closer Acoustics na wystawie Audio Video Show Warszawa 2022

Tak czy inaczej, ponieważ nasza najnowsza kolumna to OGUś, to znaczy OGY, mały podstawkowiec, to na jego barkach spoczął ciężar prezentacji brzmienia Closer Acoustics. OGY biorąc pod uwagę realia rynku high end jest relatywnie niedrogi, ale reszta systemu, który zaprezentowaliśmy kosztuje już dość sporo. Ktoś zapytał dlaczego pokazujemy taki drogi wzmacniacz tymi kolumnami… no cóż, nie było okazji pokazać go w zeszłym roku, tak samo jak nie było okazji dwa lata temu pokazać przedwzmacniacza gramofonowego Flō z wiadomych powodów. Zatem przynieśliśmy to co mamy najlepszego, aby OGY mógł dać czadu.

No i chyba dał, sądząc po reakcjach słuchaczy.

Wojciech Pacuła w trzeciej części reportażu z Audio Video Show 2022, zatytułowanej - "to co najlepsze", rozpoczyna od zamieszczenia zdjęcia z naszego pokoju opatrzonego podpisem: "Closer Acoustics i kolumny OGY, jedna z najładniejszych prezentacji podczas wystawy AVS2022; dźwięk też naprawdę wysokiej próby".

Nasza prezentacja została doceniona i znaleźliśmy się w gronie laureatów nagrody Best Sound Audio Video Show 2022. To dla nas wielkie wyróżnienie.

Z kolei Sound Rebels napisali:

Kolejną wielce przyjemną niespodzianką (życie nauczyło mnie, że wbrew stereotypom niespodzianki wcale nie muszą być przyjemne i miłe) okazał się system rodzimej produkcji. Mowa o przygotowanym przez mającą swoją siedzibę w Jastrzębiu-Zdroju manufakturze Closer Acoustics systemie w skład którego weszły iście mikroskopijne kolumny podstawkowe OGY, wzmacniacz zintegrowany 300B Provocateur w (podobno) najwyższej specyfikacji Signature Adam Sztaba, przedwzmacniacz gramofonowy Flō i gruntownie zmodyfikowane gramofon Lenco L75. I? I mamy przepis na sukces w hotelowym pokoiku, gdzie mniejsze kolumny oznaczają mniej problemów z okiełznaniem najniższych składowych a jeśli nie przesadza się z głośnością spokojnie można słuchać godzinami. I to z przyjemnością.

Również, Szymon Faber napisał:

Kolumny Closer Acoustics z elektroniką firmową, szczerze jedna z najbardziej udanych prezentacji i olbrzymie zaskoczenie. Te mikroskopijne kolumienki stworzyły prawdziwą scenę dźwiękową, z planami i spójny, koherentny przekaz muzyczny. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ograniczeń niskich częstotliwości ale to był jeden z lepszych zestawów. Te szerokopasmowe maluszki spowodowały, że chciało się usiąść na dłużej i wreszcie odpocząć po wszędobylskich hałasie, cykaniu i waleniu basem. Poprawna wielkość instrumentów, napowietrzone i nośne średnie tony (z całkiem realistyczną barwą) i zaskakująco dobrej klasy wysokie składowe. Ręcznie składane francuskie EMSy w aplikacji krajowej manufaktury wprawiły mnie w dobry nastrój i dały nadzieję, że nie wszystko stracone. Ciekaw jestem innych modeli tej firmy i chętnie zapoznam się z jej ofertą. Tym bardziej, że ceny nie przyprawiają o zawrót głowy. Samo ciśnie się na usta małe wzrostem, wielkie duchem.

Dziękujemy pięknie za docenienie naszej pracy.

Dobra wiadomość jest taka, że OGY potrafi bardzo dobrze zagrać z różnymi wzmacniaczami , natomiast ze względu na to, iż małych kolumn głośnikowych o wysokiej skuteczności jest jak na lekarstwo na rynku – dlaczego, bo im mniejszy głośnik tym zazwyczaj mniejsza skuteczność – wskazujemy na to, że OGY to jest Ten Monitor do wzmacniaczy lampowych.

Uwaga: wyjaśnienie, - ostatnio moja córka, upomina mnie, żebym wyjaśniał niektóre terminy, bo przecież nie każdy wie co to jest „skuteczność”. OGY ma 91 db przy 8 Ohmach impedancji, zatem, wyjaśniam. Im wyższa skuteczność kolumny tym mniej mocy musi dostarczyć wzmacniacz, aby kolumna dobrze, w tym odpowiednio głośno zagrała. I tak 7 Watt z naszego Provocateur’a w zupełności wystarczy, żeby grać z OGY z dobrą głośnością w średniej wielkości pokoju. A przecież nie gra się na maksimum mocy. Pierwsze waty najważniejsze :)

Adam Sztaba przy wzmacniaczu 300B Provocateur, w wersji, która sygnuje swoim nazwiskiem

Wśród gości nie zabrakło Maestro Adama Sztaby, który uprzejmie wspiera naszą markę. Wspólnie posłuchaliśmy muzyki, którą kochamy. Prawdę mówiąc to za inspiracją Maestro tak dużo było Johna Williamsa. Doskonały koncert z filharmonikami berlińskimi, fantastycznie nagrany i wydany przez Deutsche Grammophon z muzyką filmową, którą przecież wszyscy znamy na wylot, był doskonałym materiałem, by ukazać brzmienie orkiestry symfonicznej w wykonaniu OGY i

Zaraz zagramy Sophie Anne Mutter z Johnem Williamsem, Across the stars

naturalności brzmienia instrumentów.

Dyrygent, który stoi za pulpitem i na co dzień słyszy brzmienie, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasów, fletów, tub, fagotów, harf, kotłów, fortepianu, drewna, blach ich miejsca w przestrzeni jest jak wzorzec metra w Sèvres. Dlatego tak bardzo cenię sobie współpracę z Maestro, który przez jakiś kosmiczny, nieprawdopodobny splot okoliczności trafił do naszej stacji kilka lat temu.

Wielkie dzięki!

Michael Fremer odwiedza Closer Acoustics na AVS 2022

Odwiedził nas również nie kto inny jak Michael Fremer, o którym mówią „papież analogu” i zarejestrował rozmowę ze mną, którą można zobaczyć na Jego nowym kanale na youtube „Trackingangle” poświęconym winylowi, a jakże.

Zatem jeszcze raz dziękuję wszystkim odwiedzającym i słuchaczom, organizatorom, partnerom biznesowym a także zespołowi, który z nami pracuje, w szczególności Robertowi – dzięki również za fotki Robert,  i mojemu bratu Andrzejowi.

Andrzej, Jacek, Robert - zdejmuje selfie :)

I dziękujemy muzykom za muzykę, która jest pokarmem dla duszy.

Jacek Grodecki

Poniżej informacje, co kładliśmy na talerz gramofonu:

John  Williams - The Berlin Concert,
John  Williams - The Berlin Concert,

Sophie-Anne Mutter & John Williams - Across The Stars,

Sophie-Anne Mutter & John Williams - Across The Stars

Berlioz Symphonie Fantastique - Leonard Bernstein - New York Philharmonic – CBS 1978

Melody Gardot - Sunset In The Blue

Melody Gardot - Sunset In The Blue

Melody Gardot - Sunset In The Blue

China Moses - Nightintales

Diana Krall - The Girl In The Other Room

Diana Krall - Love Scenes

Patricia Barber – Smash

Anna Maria Jopek – Minione

Miles Davis – Kind of Blue

Quincy Jones - Big Band Bossa Nova

Quincy Jones - The Dude

Quincy Jones – Back On The Block

Marc Moulin – I Am You

Henry Mancini – The Pink Panther

Kraftwerk – The Man . Machine

Kraftwerk – Tour de France

Yello - Stella

Meola/Mclaughlin/Lucia - Saturday Night In San Francisco

Itzhak Perlman Sarasate / Chausson / Saint -Saëns / Ravel - New York Philharmonic Zubin Mehta
Steely Dan - Gaucho

Sprzęt:

Kolumy głosnikowe OGY, wersja wykończona czarnym corianem.

Wzmacniacz lampowy: Closer Acoustics 300B Provocateur Signature Adam Sztaba – w obudowie z drewna Iroko.

Lampy: 300B Elrog, 5u4g Elrog, 6SN7 Psvane Treausre Mark II.

Przedwzmacniacz gramofonowy: Closer Acoustics Flō.

Gramofon: Lenco L75 modyfikowane przez Closer Acoustics-  10Th Lencoheaven Anniversary

Wkładka gramofonowa: Audio-Technica AT 33 PTG

Ramię gramofonowe: Audiomods IV

Odtwarzacz CD: SONY 337 ESD w stanie oryginalnym.

Kable głośnikowe: Cardas Parsec

Kabel RCA: przedwzmacniacz gramofonowy > wzmacniacz: Cardas Clear Cygnus

Kabel RCA: CD > Wzmacniacz: Cardas Parsec.

Kabel zasilający wzmacniacz: Cardas Clear Cygnus

Kabel zasilający przedwzmacniacz gramofonowy: Cardas Parsec

Listwa zasilająca: Furutech e-TP80 ES

Dedykowane standy pod OGY – Closer Acoustics. (wypełnione balastem)

Stoliki pod sprzęt: Closer Acoustics

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje